Így is ismerheti:
236.1, 236.9, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09, ZF TE-ML 11B, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C, ATF LONGLIFE, VAICO LONGLIFE, BMW D III, 1088381
A csomagolás tartalma: 1 db. termék.
| Részletes adatok |
|---|
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 17C |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 02F |
| Olajgyártó javaslat: | Allison C-4 |
| Olajgyártó javaslat: | MAN 339 Typ Z1/V1/L1 |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 03D |
| Olajgyártó javaslat: | Allison TES 389 |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 04D |
| Olajgyártó javaslat: | MB 236.9 |
| Olajgyártó javaslat: | DTFR 13C170 |
| Olajgyártó javaslat: | DTFR 13C100 |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 09 |
| Olajgyártó javaslat: | Volvo 97341 |
| Olajgyártó javaslat: | VOITH H55.6335.xx |
| Olajgyártó javaslat: | MB 236.1 |
| Olajgyártó javaslat: | GM Dexron III-H |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 14A |
| Olajgyártó javaslat: | CAT TO-2 |
| Olajgyártó javaslat: | ZF TE-ML 11B |
| Olajgyártó javaslat: | Ford Mercon |
| Olajgyártó javaslat: | ATF III |
| Olajgyártó javaslat: | VOLVO 97340 |
| Szín: | sárga |
| Térfogat: | 1000 l |
| Vegyi tulajdonságok: | Részszintetikus |
| A javasolt célszerszám cikkszáma: | V99-1017 |
| Ügyeljen a jármű gyártójának előírásaira |
| Javasolt csereintervallum: | 5 év |
| Javasolt csereintervallum: | 60000 km |
| Figyeljen a rendszer töltési mennyiségre! |
| Kötési mód: | Tank |
| Hossz: | 1200 mm |
| Szélesség: | 1000 mm |
| Magasság: | 1117 mm |
| Mennyiségi egység: | Liter |
Általános információ: In the warranty, we always make a distinction between wear
parts and vehicle parts. All wear parts are subject to a
reduced warranty period and a maximum mileage.
Brake components such as brake disks, brake pads, etc.
maximum of 1000 km (break-in period). Therefore, warranty
claims for brake parts are only reviewed with an
installation invoice and a record of the wheel hub run-out
measurement, including photos.
For brake disks and brake pads, the break-in requirements
specified by the vehicle manufacturer must be observed.
When replacing brakes, the chassis components must always be
checked with regard to clearance and the wheel hub with
regard to wobble, and the appropriate documentation must be
produced.
If the vehicle is no longer in its original condition due to
tuning work such as wheel accessories and tracking plates,
the entitlement to make warranty claims is lost due to
third-party work. The same warranty claims are lost if the
vehicle is used for motor sports or similar events.
Általános információ: Products supplied by us are without exception intended for
the designated use.
Please note that our products are usually delivered without
installation instructions.
Installation may only be carried out by trained specialist
personnel.
There is no guarantee for inappropriate, improper or
unintended use.