Így is ismerheti:
Opel 1940766, PSA S71 2710, VOLVO 1161529, PSA 9730.A5, MB 345.0, Ford WSS-M2C204-A, AUDI-VW G 002 000, MB 001 989 24 03 10, BMW 81 22 9 407 758, ZF TE-ML 02K, MB 001 989 24 03, AUDI-VW TL 52 146, MAN M 3289, Opel B 040 00 70, Porsche 000 043 203 33, 1112890, PSF-II
A csomagolás tartalma: 1 db. termék.
| Részletes adatok |
|---|
| Olajgyártó javaslat: | VA-002-SYNT |
| Olajgyártó javaslat: | BMW 83 29 0 429 576 |
| Térfogat: | 20 l |
| Olajgyártó javaslat: | PSA 9730,A5 |
| Olajgyártó javaslat: | AUDI-VW TL 52 146 |
| Olajgyártó javaslat: | Opel 1940 766 |
| Olajgyártó javaslat: | Opel B 040 00 70 |
| Olajgyártó javaslat: | Porsche 000 043 203 |
| Olajgyártó javaslat: | Opel 1940 715 |
| Olajgyártó javaslat: | Ford WSS-M2C204-A |
| Olajgyártó javaslat: | PSA S71 2710 |
| Olajgyártó javaslat: | BMW 81 22 9 407 758 |
| Olajgyártó javaslat: | VOLVO 1161529 |
| Olajgyártó javaslat: | Mercedes Benz 345,0 |
| Magasság: | 225 mm |
| Figyeljen a rendszer töltési mennyiségre! |
| Vegyi tulajdonságok: | Részszintetikus |
| Szín: | zöld |
| Hossz: | 60 mm |
| Kötési mód: | Palack |
| Ügyeljen a jármű gyártójának előírásaira |
| Szélesség: | 115 mm |
Általános információ: In the warranty, we always make a distinction between wear
parts and vehicle parts. All wear parts are subject to a
reduced warranty period and a maximum mileage.
Brake components such as brake disks, brake pads, etc.
maximum of 1000 km (break-in period). Therefore, warranty
claims for brake parts are only reviewed with an
installation invoice and a record of the wheel hub run-out
measurement, including photos.
For brake disks and brake pads, the break-in requirements
specified by the vehicle manufacturer must be observed.
When replacing brakes, the chassis components must always be
checked with regard to clearance and the wheel hub with
regard to wobble, and the appropriate documentation must be
produced.
If the vehicle is no longer in its original condition due to
tuning work such as wheel accessories and tracking plates,
the entitlement to make warranty claims is lost due to
third-party work. The same warranty claims are lost if the
vehicle is used for motor sports or similar events.
Általános információ: Products supplied by us are without exception intended for
the designated use.
Please note that our products are usually delivered without
installation instructions.
Installation may only be carried out by trained specialist
personnel.
There is no guarantee for inappropriate, improper or
unintended use.